>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

Kazui

7. dubna 2011 v 15:39 | J.T. |  Jednorázovky
Z předchozího blogu
Arabian už to ví, ale vy prozatím ještě ne :D Ve středu jsme psali kontrolní práci z českého jazyka - sloh na téma Moje oblíbená literární postava (charakteristika) ani nevím jak mě to napadlo, ale za tu oblíbenou postavu jsem si vybrala Kazuiho :D Héj a proč né mě? Ihahá! Copak seš nějaká literární postava? A co by jako o tobě psala? Největší otrava na světě? Užvaněnej, ukecanej a někdy až trapnej strakáč, co neumí chodit na ledu a promění se v kus ledovce, když se proti němu postaví ubohá poštolka? Větráku, Větráku (Arabian konečně vymyslela zkáceninu jména :D) a to si nás tu bombardoval kecama, jak by si jim to natřel! Ty malá potvoro! Ihahá! Ať si toho nechá? Já za to nemůžu, hold byla silnější no a ještě teď mi pořádně nerozmrzli kopyta, tak se nediv, že to klouže! Kecy v kleci!
Tak opustíme ty dva, stejnak než toho nechaj, bude doba :D a jdeme na charakteristiku Kazuiho :D Samozřejmě trošku pozměněnou než originál, hold jsem si nemohla vzpomenout na přesné souvislosti a učitelce na češtinou jsou případné nesrovnalosti jedno, zatímco Arabian by mě asi zavraždila :D
Kazui, temný jednorožec
Jednorožec nemusí být nutně bílý a jeho poslání dobro, Kazui je toho příkladem, tenhle šedý jednorožec není výplodem slavného spisovatele, ale mojí kamarádky z netu.. Její příběh je však krásný a Kazui patří mezi mé oblíbence, i když tomu bylo na začátku jinak.
Při prvním pohledu vás jistě upoutají JEHO oči, ten ledově modrý pohled je děsivý, ale
zároveň něčím poutavý. Teprve poté si všimnete, že to není jen tak obyčejný kůň, ale z jeho čela vyrůstá bílý roh, znak jednorožců. Není bílý jako padlý sníh, ale šedý s černýma nohama. Jeho hříva je černá jako temná noc a když v ní tančí slunce, vypadá to jako by byl posetý mnoha hvězdami. Jistě se nese krajinou a jeho kopyta buší v rychlém cvalu, tak rychlém, že jiskry odlétají, když kopyto dopadne na kámen.
Jeho povaha...kdo ho doopravdy zná? Snad leda tak Arabian, pod jejíž rukou vzešel, ale
nám ostatním zbývá jenom hádat. Jak velkou otázku si položím? Kde najdu odpověď? V příběhu? to je tajemnost sama. Co tedy o něm mám říci? Je krásný, ano to je ale vnější charakteristika! Je zlý? Jak to mám vědět? Copak by zlo pomáhalo Keře? Je smutný? Možná, otrokář ho držel v zajetí a jeho minulost? Je tajemstvím...
On musí být moudrý, je to přeci výsada jednorožců. Odvážný? Dozajista, jak by vydržel ta
léta u Otrokáře? Ale hlavně ovládá kouzla, která zná...samozřejmě jen Arabian. Co je jeho prioritou? Která jsou ta největší? To poznáme, snad, někdy v budoucnosti. Do té doby, já stále budu hádat a pátrat, nic víc.
Kazui je rozpolcen mezi svá dvě já. V jednu chvíli je vůdcem zlých duchů a v té druhé pomáhá
Keře při boji před vlkodlaky, tohle přeci není zlo! Má svou sílu využít proti zlu a nebo nechat dobro, aby se ho bálo?
Vím, měla to být charakteristika a místo toho je to jen soupis mých otázek, nemůžu si zde
domýšlet, tak jako při slohu. Mě nepatří vymýšlet Kazuiho já, tohle je výsada jiných. Já se jen přidávám mezi jeho fanoušky, a princi se tím hluboce omlouvám, ale Kazui, ačkoliv jsem dříve bránila spíše princovu čest a zdraví!, právě teď přemýšlím nad mou oblíbenou literární postavou Kazuiem! Arabian to neslyší ráda (stále se hádáme) ale já vím, že ona je v psaní mnohonásobně lepší, kdo jiný by také vymyslel tak skvělou postavu, kterou Kazui je? Tak skvělou, že s ní bojuju o jedničku?
Zapomínáš na Aniu! Bude se cítit dotčená! Stačí, že už ten její temnoelf zuří kvůli jistému drakovi! No jo ty aby sis nerýpla! Anie jsem psala drabble, takže je to vyrovnané! A navíc ještě dodávám: Ano i Ania patří mezi skvělé "spisovatele" (promiň ale považovat nás tři za spisovatele, by bylo trošku troufalé, jsme stále jen literární pošuci) Heh literární pošuci, to je dobrý! Ihahá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 7. dubna 2011 v 15:44 | Reagovat

Hezkej Blogíísek X) Koukni na můj, prosím ;)

2 ..::GirL WiTh SmiLe =):.. ..::GirL WiTh SmiLe =):.. | Web | 7. dubna 2011 v 15:49 | Reagovat

krásny dizajn..super ;)

3 GoGosen GoGosen | Web | 7. dubna 2011 v 15:50 | Reagovat

máš zajímavej dess fakt jo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama