>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

Když blogovat tak pořádně!

19. května 2011 v 16:56 | J.T. |  Kecy a žvásty
Nejsem rozčílená, jsem naprosto v klidu...jenom mě vytáčí pár rádoby blogerek, které ani neumí svůj vlastní rodný jazyk (neukazuju, takže pohoda, klidněte svoje rozbouřené nervy, teď je řada na mě!)

Vím, že založit blog je jednoduché a většinou blogaří ty malé holčičky, které si nehrajou s panenkami, nestaví ohrady pro svoje koníčky a místo toho hážou svoje, občas docela otřesné, články na blog :) Zakládají virtuální stáje, které nemají ani pořádný dess, ne...nebudu zlá, nebudu do nikoho rýt, hold nejsme každý stejnej a ne všichni umí pracovat s grafickými programi, no fajn to budiš, dess se dá přeci u někoho objednat...ale co čeština?

To už vám nikdo neudělá na zakázku :) Češtinu se hold člověk musí naučit a i já s ní občas bojuji, musím však říct, že pomalu ale jistě docela úspěšně. Moje gramatické chyby jsou už minimalizované, teda doufám, věřím, proto nenadávejte!

Když procházíte už třetí blog, kde jsou gramatické chyby i ve VYJMENOVANÝCH SLOVECH začínám už pomalu pochybovat o tom, kde jsou hranice něčeho co bych já nazvala samokritikou :) Možná je to tím, že hold patřím už k těm starším, než jsou ty desetileté/dvanácitleté malé holky a střední škola je už hold něco jiného, když neovládáte pravopis můžete dostat klidně pětku z písemky ve které o gramatiku nešlo! (i takový učitelé se najdou).

Nesnáším reklamy! Podle mě je nejlepší reklama komentář s hlavou a patou, vlastní myšlenkou a ne ty komentáře, které najdete na několika dalších blozích a s naprosto stejným obsahem! Každého blogera potěší spíše komentář, kde si přečte kritku, ale tu správnou po které si konečně uvědomí svoje chyby a bude se je snažit opravit. I já jsem takovou kritiku schytala...nevím, zda-li to bylo myšleno zle, ale já to zle nevzala. Poučila jsem se výsledek můžete číst, ten kdo najde v mém článku jedinou gramatickou chybu je bůh, jelikož já se snažím gramatiku DO-DR-ŽO-VAT!

Můj malý výkřik do tmy, postěžování si nad tím, že jedna dívčina zablokovala mojí IP adresu jenom proto, že jsem jí vytkla chyby, kterých v jediném článku napsala asi deset :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arabian Arabian | Web | 19. května 2011 v 17:17 | Reagovat

A to jest důvod proč jsem sekla se svým prvním blogem...(myslím tu gramatiku, tehdá bylo mi asi osm, možná i míň) A taky důvod proč jsem asi dvě minuty přemýšlela nad zrušením toho co mám teď(a taky chci seknout s jistou povídkou nesoucí iniciály Z. E., ale nejsem si jistá, jestli bys pak po mně nešla s kudlou v ruce. Ale to bych si asi moc fandila, že?)
Já taky docela často vyseknu nějakou pěknou chybu(jsem líná si po sobě články číst), ale stejně mi zůstává rozum stát naď těmi perličkami mých spolužáků(obzvlášť toho, co letos plánuje podruhý propadnout, ten je na chyby expert. Vím to vlastní zkušenosti, musím tam s ním potom hodinu sedět a pomáhat mu s opravama.)
Nejlepší jsou stejně staročeský nářečí(konečně jsem dočetla Klostermannovu knihu Mlhy na Blatech, joo! lepší jazyk než ten v tý knížce prostě není)

2 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 21. května 2011 v 13:37 | Reagovat

Co se týče vzhledu, tak jsem spíš pro vlastní tvorbu. Je pravda, že hodně malých holek to pak přeplácá a číst se nic nedá, ale oni na to časem přijdou, pokud u blogu vydrží.
Chyby v gramatice mi při čtení taky vadí, když to vyloženě bije do očí, ale nikdo není neomylný, a tak nemám potřebu rýpat ani do těch, kteří mají článek plný chyb, to radši číst přestanu a odejdu. Nepředpokládám, že by si to totiž někdo vzal k srdci viz tvůj poslední odstavec=)

3 pritelkoni pritelkoni | Web | 29. května 2011 v 11:16 | Reagovat

To je každýho názor, já si nemám chuť kupovat a shánět nějaký grafický programy (těď budu vypadat jako naprostej blbec, ale pracuju jen s malováním a wordem, když dělám dessy a tak) a od cizích si dessy obědnávat taky nechci. Teď mám zrovna dess, kterej každej nechápe, ale věřte, že má uměleckou myšlenku a komu se to nelíbí, ať mi....políbí nno a ty chyby? Jsme jenom lidi......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama