>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

Motýlí pegaska Vivi

24. ledna 2012 v 17:46 | J.T. + Vivi |  Banda blogu

Po rozvetlé louce běželo malé hříbátko se zlatavou srstí, nebylo tak mladé, určitě starší odstávče.

Prudce se zastavilo a vyskočilo do vzduchu, teď jste si přesně mohli všimnout toho, co z ní, byla to totiž kobylka, dělalo jedinečnou. Nebylo to obyčejné hříbě ba ani kůň. Byla to malá klisnička pegase. Od zlatavé srsti se jí odrážely slunčení paprsky a kopýtka se něžně dotýkala trávy, nikdy jí však nezdupala, zelená stébla se po každém kroku vždy narovnala.

Klisna radostně zaržála, pohodila hlavou a její hřiva se rozltéla do všech stran.
"Moje malá Vivi." zašeptala jsem dojatě, dnes se z ní stane velká klisna, už to nebude to rozpustilé hříbě se všetečnýma otázkama nač a proč. Dnes je pro ní velký den.
Vivinka ke mě přiběhla a sklonila hlavu k rokvetlému trsu fialek, sehnula jsem se a jednu z nich utrhla.
"Líbí se mi." zafrkala a nezpouštěla oči z fialového kvítku. "Jejich křehkost, barva a vůně." drcla do mě jemným čumáčkem. Mlčky jsem kývla, rozuměla jsem. Fialová byla její oblíbenou barvou a tak nějak jsem věděla, že až přijde tento den, vybere si právě fialky za své květinky radosti a života.

Přistoupila jsem ke klisně a dotkla se jejího čela, přejela jsem jí přes nozdry fialovým kvítkem a tiše zašpetala: "Je čas ukázat tvou moc. Je čas roztáhnout tvá křídla a letět k oblakům, je čas dospět!"
Zvedl se vítr, pustila jsem fialový kvítek po jeho proudech, nesl se výš a výš nesen kouzelnou mocí přirody. "Tak běž! Teď je to jen na tobě." pobídla jsem nedočkavou Vivi. Vzepjala se na zadní, postavila se v celé své kráse a rozběhla se za fialovým kvítkem, napínala své svaly, aby větrem unášené květině stačila, nikdy se však neopozdila, vždy jí dohnala a radostně zaržála. Pak se odrazila, roztáhla svá křídla a cválala dál, ne však po jarní louce plné polního kvítí, tentorkát běžela vzduchem vstříc slunečním paprskům a bílým mráčkům.

Musela jsem si rukou zaclonit oči, do sluneční záře jsem však neviděla nic. Obloha najednou doslova vybuchla jemnou fialovou září, přemohla na pár chvil sluneční paprsky a země se zbarvila do jemné fialové. Vivi našla svou moc.
Klesla jsem do trávy a po tvářích mi tekly slzy, seděla jsem v lučním kvítí před sebou trs fialek, na které dopadaly mé slané slzy. Když do trávy kousek ode mnedopadla černá kopyta, nevzhlédla jsem, dál jsem seděla se skloněnou hlavou a mokrou tváří.

Vivi došla až ke mě: "Ty pláčeš?" oslovil mě ten nejkrásnější hlas, který jsem kdy slyšela, kde je ten hříběcí, pisklavý hlásek? Zakroutila jsem hlavou a setřela poslední slzu.
"To je jen radostí!" zvedla jsem pohled a střetla se tak s krásou magie pegasů. Měla jsem něco říci, cokoliv i jen pouhé A či N, ale já nedokázala říct nic, jen jsem uchvácena pozorovala pegasku přede mnou. Od její zlatofialové srsti se složitými fialovými vzory a něžných motýlích křídel se odrážely sluneční paprsky. Sledovala mě moudrým, modrým pohledem.
Zvedla jsem se na nohy a poklonila se před motýlí pegaskou, vzdávala jsem jí tak úctu, prokazovala důvěru a potvrzovala naše vzájemné pouto. Vivi na nic neváhala a sama sklouzla na koleno v pokloně.

Na další formality obřadu dospívání motýlích pegasů jsem prostě rázně zapomněla, prudce jsem pegasku objala kolem krku, položila si svojí hlavu na moje rameno a něžně mi foukala do ucha.
"Vivi, naše malá Vivi."
Zdroje: 1 // 2

Stali jste se svědky nevídané věci, dospívání motýlích pegasů.
Je to tajemství, malý sen, nikde to proto neříkejte! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ania Ania | E-mail | Web | 25. ledna 2012 v 14:09 | Reagovat

Jůůůů..Jéééé...To je prostě....prostě úžasný. Dechberoucí! A ten obrázek...Krása!

2 Arabian Arabian | Web | 25. ledna 2012 v 15:49 | Reagovat

Páni!
Nádhera, nádhera, prostě nádhera...
(že já na ty odkazy klikala, teď jsem zabila hodinu u toho úžasnýho creatoru)

3 J.T. J.T. | Web | 25. ledna 2012 v 16:42 | Reagovat

[2]: To je v pohodě, já jsem rovnou objevila celý stránky a už vím, kam si budu chodit tvořit moje postavy do příběhů :) se rovnou vrhnu na Rissu, Emu atd. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama