>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

Buď ledovou královnou!

4. února 2012 v 14:57 | J.T. |  Kecy a žvásty
Jakýsi strkatý sud opatrně vstoupí na zamrzlou plochu toho našeho rybníčku Loužku nahoře nad vesnicí. Nejdříve ze sebe vyrazí vítězný pokřik a pak se jak dlouhý tak i široký rozplácne na ledě, pořádně to zaduní, ozve se zapraskání, ale led drží! Aneb když se ten strakatej magor Větrný Přítel snaží "bruslit"!


Ano proč ne? Proč nevyužít toho mrazu z Ruska k bruslení? (uf mráz i dvaceti stupňu pod nulou - to je na mě jako moc :D). Chodíme pravidelně už od středy, kde jsme na rybníce byly s kámoškama první odvážné, bruslit na tu naší malou louži nad vesnicí. Vody při propadu by bylo sotva po kolena, takže naprosto v klídku :)

Mám strašně moc ráda bruslení, je to jediný zimní sport, který opravdu zbožňuju, v telce sleduji krasobruslení, nechápu jak to ti lidi dokážou, já jsem ráda, když jsem konečně pochopila jak se bruslí pozadu :). Chtěla bych alespoň trochu vypadat tak elegantně jako ty krasobruslařky v televizi, jenže do toho mám daleko asi jako slon v porcelánu :D. K takovému tomu vesnickému bruslení to nadmíru stačí, na rybníku je stejně nejdůležitější nerozbít si na nekvalitním ledě hubu. (jsou v něm zamrzlé chaluhy či co to je za řasy, vypadá to divně :D)Buď ledovou královnou, nemilosrdnou a přeci tak štědrou.

Rozdává své krásy a objímá svým chladem,
kreslí na okna ledové portréty a od úst ti krade dech.

Buď ledovou královnou, zlou ale tak nádhernou.

Objetím svým vezme ti život, ale peřinou bílou tě zahalí,
v tiché náruči či spočine tvůj zrak.

Je to bílá, ledová královna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama