>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

Nasaďte si brýle a dívejte se na svět jinýma očima...

26. února 2012 v 12:36 | J.T. |  Moje mánie
Ano, nač se na svět dívat jen tím obyčejným pohledem člověka?
Nedali nám do vínku více?
Proč jen člověk vidí všechny krásy světa jen tehdy, pokud mu nasadíte brýle?
Třeba pomocí foťáku?


Včera jsem byla fotit do soutěže blogu.cz a to pro blog kone.blog.cz, vzala jsem s sebou
psa puštěnýho na volno a ke koníkům jsme to vzali parkem, tedy bývalím Zámeckým parkem. Kde jsou ty jeho časy slávy? Kde je ta doba, kdy byl zámek nad potokem krásným a o stromy pečoval zahradník? Nenávratně ztracené v minulosti. Přes padesát let si stromy, keře a další flóra i fauna hospodaří na rozlehlých hektarech naprosto sama.
Malé potůčky z jezírek, dnes už pouhých bažin, si razí cestu strouhami a všemožnými koryty a vytváří tiché šumění vody (poslechněte si ve videu, taková krásná relaxace video bude brzy). Krása...a když jsem se zastavila u staré rozpadle chajdy, přejel mi přes záda mraz, tichý strach. Co když někde tam v černém zákoutí okna čeká čarodějnice? Tak jak jsem si myslela, když jsem byla malá. Stejně jako když jsme byly malé, chodívaly jsme dávat květiny k malé kapličce kousek po cestě, chátrá a obrázek Panny Marie s děťákem bledne. Nejsem věřící, nikdo z rodiny není, ale ta chvíle...na člověka zapůsobí.
S povzdechem jsem sledovala ten bordel na břehu potoka, než jsme přešli kolem břehu až k
loučce, kterou se dostaneme na silnici, napočítala jsem 14 petek a jeden kanistr! Stejně jako zapomenutou pneumatiku a kbelík, proč si děláme z krajiny, ve které žijeme, naprosté skladiště?

Byla to krásná procházka, zašla jsem ještě se psem dolů ke studánce, potkala pár lidí, co si
museli myslet, že jsem šílená, s foťákem a psem na vodítku si fotím tu značku autobusové zastávky, tady klepadlo na dveří nebo třeba poštovní schránku a to vše s naprosto jiným pohledem...pohledem fotografa marně snícím o něčem lepší než digitální foťák sestry fotícím na automat s přepínáním na makro. Bála jsem se v tom trochu pohrabat, tedy kdybych věděla jak :D

původně jsem chtěla fotky naházet porůznu do článku, ale když jsem ze dvoustovek nakonec vybrala pětatřicítku ucházejících, hodila jsem je na rajče :).

A teď se jdu učit s Photoshopem, konečně ho mám doma :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nasťa Nasťa | Web | 26. února 2012 v 21:35 | Reagovat

Ty fotky jsou vážně úžasné, ani nevím která se mi líbí víc..

2 Heidy Heidy | Web | 27. února 2012 v 16:11 | Reagovat

Moc se mi líbí že dodržuješ pravidlo tří třetin :D

3 J.T. J.T. | Web | 27. února 2012 v 17:12 | Reagovat

[2]: Ano, to jsem se naučila na hodinách IT, když jsme probírali focení a od té doby to aplikuju :D. Vždy nadávám na sestru, která má sice hezké fotky, ale většinou středovky...a ty jsou nuda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama