>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

O tom jak J.T. slaví poslední den dětí ve svém životě...

1. června 2012 v 18:42 | J.T.
Prvního června - den všech dětí z celého světa

"Jsi ještě dítě!" slyšíme celých osmnáct let našeho života a proto nám také vyhradili jeden den v roce, který nám to má připomenout se vší parádou a když člověk "slaví" ten svůj poslední z naprosto posledního dne?


Když jsem se ráno vzbudila, vůbec mi to tak nepřišlo, až když dneska o angličtině o tom začala mluvit učitelka, jsem si to tak nějak uvědomila...z naší skupiny angličtinářů jsem byla jediná, komu ještě nebylo osmnáct! Ale ta osmnáctka se blíží! Už jen osmnáct dní (hezky se to sešlo, co?) a budu opravdu dospělá...

První krok v mém životě jsem učinila, když jsem se narodila - tehy se začala psát další bohatá historie jednoho obyčejně neobyčejného člověka, druhý krok přišel s prvním slovem a ten třetí už byl opravdový...čtvrtým krokem začíná mateřská škola a pátý si zabírá ta opravdová - základní.
Šestý krok si zasluhuje moje úžasná učitelka prvního stupně Jiřina Bílková a poděkování za to, co mě naučila (hlavně číst a psát - bez toho bych opravdu já nemohla existovat). Sedmý krok je knížka z knihovny, ta díky které jsem se zamilovala, poprvé a napořád...do úžasných tvorů jménem koně! Osmým krokem zaznamenávám přestup na druhý stupeň a devátým je ten můj nášlap ke koním - registrace na virtuální stáji Ufonek (smějte se, ale já to tak beru), za desáté kráčím vstříc koním a moje první jízda na koni bez vodiče - s Lokničkou, první vyjížďka, první cval, první pád...vše jsem stihla za úžasných šedesát minut, těch nejrozhodnějších v mém životě! Jedenáctým krokem končím se základní školou a se slzami se loučím se spolužáky a poznávám první kapky alkoholu. Dvanáctý patří prváku a Obchodní Akademii, co jen bych si bez ní počala? Nadávám na ní, ale...a ten třináctý? Ani nevím, proč to tak vychází, ale patří mému prvnímu opravdu pořádnýmu zamilování...možná, že to cosi ukrývá. Server blog.cz si pro sebe zabral ten krok čtrnáctý, musím ho tu prostě zmínit...doufám, že mě pochopíte, ale blogování...naprosto mi změnilo život! Skrývá pod sebou moje grafické umění, první nesmělé příběhy, povídky, úvahy a články. Patnáctka - nástup do jezdeckého klubu, první hodiny na jízdárně, první poznání, jak nemožný jezdec jsem. Šestnáctý krok je vítězství v prvních hobby závodech (s Edínkem, sice parkur o 30cm, ale i to se počítá). Sedmnáctým krokem procházkou mým životem je právě ta přítomnost, to co se děje just now...

Osmnáctka patří budoucnosti, tak ať do něho vykročím tou pravou nohou, alespoň v to doufám...

Skoro dospělá J.T.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Aurora | E-mail | Web | 1. června 2012 v 23:27 | Reagovat

Jsem navždy dítětem, bez ohledu na to, kolik mi je. :) Moc hezky zpracovaný článek. V některých krocích se shodneme, v jiných zase ne. :)

2 Nasťa Nasťa | Web | 2. června 2012 v 14:43 | Reagovat

Já jsem ještě posledním rokem dítě, za rok mi bude 18-náct a já se ocitnu ve světě dospělích..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama