>Pokračování projektu: Pojďme spolu psát...
>Sepsána PRVNÍ kapitola!
>Nastaven "povídkový mód" - Kniha za jednu noc; Bezmocná

A já tam chci...

13. dubna 2014 v 19:47 | Jey |  Kecy a žvásty
Jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu...

Praha...matička měst a místo, kde se pořád něco děje. Ano takový vidlák jako jsem právě já se také podíval do Prahy.
Autobus mě vyhodil na nádraží Na Knížecí do výru velkoměsta a naprosto samotnou a důvodem byla Vysoká škola. Tedy jmenovitě přípravný kurz na přijímací řízení na filozofickou fakultu UK.


A začneme hned od rána...měla jsem štěstí a stihla první bus na osmou, měla jsem to vážně jen tak tak, protože jak je všem obecně známé, jízdní řády jsou tak nešťastně postavené na hlavu, že autobus od nás ze vsi dorazí na nádraží dvě minutky po odjezdu "Pražáku". Teď jsem však měla štěstí a autobus stihla a jak jsem předesílala v úvodu dopravil mě až přímo do Prahy.
Cestování metrem je zábavné, kord když mu automat odmítá vzít peníze, ale nakonec...zmoudřel a já jízdenku dostala :) Nemám ráda ty jezdící schody na Andělu (trasa metra B) jsou dlouhé a tak strmé dolů.
Co mě teda bavilo bylo sledování jízdy metrem z okna, právě při průjezdu spletitými cestičkami podzemní dráhy je krásně vidět lehké ošálení mozku a našeho vědomí. Stačila chvilka soustředění a mozek uvěřil, že vlastně jedeme v druhém směru, než ve skutečnosti a nejlepší je to jízdou zády ke směru. Za pár vteřin uvěříte, že jedeme vlastně dopředu z hlediska koukání se z okýnka. Tato zábava mi však vydržela jenom chvilku, protože při delším zaměstnávání mozku se mi trochu zvedal kufr.
Za další mě velice bavilo sledování lidí, toho jak se prostě jen tak proplétají, nikdo si nikoho nevšímá. Všichni si hrabou jen ten svůj píseček.
A co všechno se dá dělat v metru? Od kojení dítěte, přes čtení knih, poslouchání hudby, surfování na netu, svačiny až k divoké líbačce uprostřed davu lidí...
Dobrej haluz ne?

Po příchodu na fakultu, kterou jsem samozřejmě hledala, ale nakonec našla, jsem si tak nějak uvědomila, že jsem asi jedna z mála, které to učení a studijní prostředí vážně ale opravdu VÁŽNĚ chybí a na vysokou se upřímně těším. Tedy teď jen zbývá udělat ty přijímačky, na které nás snad dostatečně připravily nebo možná spíše vyděsili.
Prý to bude nejen psychicky vysilující, prověřování našeho ducha a vědomostí a ten, kdo zvládne test může postoupit do druhého kola...na ÚSTNÍ. Ze začátku jsem z nich měla větší strach než z písemné části, ale po kurzu už ani tolik ne...
Hlavní je, že si už v hlavě tak nějak skládám rozumnou odpověď na naprosto jednoduchou otázku: Proč chci studovat tuto školu?
Láska ke knihám nestačí...to nás varovali.
No uvidíme, zda uspěju...hlasí se kolem dvou stovek lidí, berou jich padesát na prezenční, třicet na kombinované, tak se třeba do té padesátky vejdu...tolik nás asi tak bylo na přípravném kurzu. Docela mě to překvapilo, čekala jsem větší počet lidí, ale tak asi zbytek lidí ví, co má očekávat a přijímaček se tak nebojí...

FF UK...pěkné ne? :D

Dneska už vím, že mě 4. června čeká nejdůležitějších několik hodin v mém životě, protože právě pak se rozhodne zda postoupím do druhého kola a budu zase o další krok dál na mé cestě životem.
Protože po všech těch přednáškách, co nás na škole čeká a nemine jsem ještě více rozhodnutá a přesvědčená, že jsem si vybrala ten správný obor. Knihovnictví a Informační studia...

S přáním pevných nervů při matuře
Jey
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tenny Tenny | Web | 13. dubna 2014 v 22:24 | Reagovat

Já metrem jezdím every day a skutečně to nesnáším..:D Samotnou Prahu moc nemám ráda z důvodu přelidnění (z historického pohledu to je krásné město)..nenávidím,když se musím prodírat v metru přes lidi,všichni do sebe strkají..sejmou mě samotnou..pořád jen blbě čumí,jak jsem divně oblečená nebo jak unaveně zírám do blba..
A je dobře,že sis vybrala tuto školu :) když to chceš studovat,tak si za tím jdi a nenech si od nikoho nakecat,že na to nemáš..ani od sebe samé ;) :)
UK je dobrá škola,loni jsem chodila na fakultu chemie v rámci semináře (analytická chemie) a ačkoliv je to náročná škola,líbila se mi..
Sice tam nejdu studovat,protože chemie není až tak můj obor a s biologií bych se tu neuživila..ale i tak je to fajná škola :)
A děkuji,já na tebe budu myslet až budeš na zkouškách :)

2 vrania vrania | E-mail | Web | 17. dubna 2014 v 13:56 | Reagovat

Metrom som šla iba raz - pred Vianocami vo Viedni - teda 2x, ak rátam tam a späť... V Prahe som bola tiež 2x. Jednodňový výletík. Fascinujú ma takmer všeky mestá a miesta, najmä tie, kde sa žije inak ako u nás - a to je v podstate všade, pretože vlastne každá rodina má iné zvyky. Praha je krásna. Rada by som ju znovu navštívila ako turista, občas ma láka aj dlhodobejší pobyt na niektorých miestach - ale pravdepodobne by som v tak veľkom meste nevydržala =)
Vybrala si si zaujímavý odbor. U nás som o takom nepočula (a možno som iba slabo počúvala, to je u mňa bežné). Držím palce na skúšky, nech ti to výjde =)

3 Gil Gil | E-mail | Web | 18. dubna 2014 v 20:46 | Reagovat

Ať se podaří! :3 :)))))
Prahu mám moc ráda a to i když většinou města nesnáším :)))) Jezdíme tam lovit právě knižní poklady :))))))) Jinak jsem z Moravy. Tož :D
Moje sestra vystudovala Knihovnictví, muzeologie jako bakalář

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama